Potrebujete pomôcť?
+421 903 573 090
(Pondelok - Piatok: 7.30–16.00)

FAQ – najčastejšie otázky

Ako často sa musia nádrže na vodu čistiť?

V tomto máte voľnú ruku. Interval na čistenie nádrže na vodu je individuálny a je primárne závislý od množstva nečistôt, ktoré so sebou dažďová voda prináša (lístie a iné nečistoty splavené zo strechy, prašnosť v danej lokalite). Množstvo nečistôt môžete zásadne znížiť inštaláciou filtračných prvkov do nátokovej kanalizácie pred samotnou nádržou. Na zachytenie nečistôt môžete použiť filtračnú šachtu z našej ponuky, ktorá zachytí ako hrubé, tak jemné nečistoty.

Ako zabezpečiť nádrž v zimnom období?

Pokiaľ sa voda v nádrži nachádza v nezamrznutej hĺbke cca 80 cm pod úrovňou terénu, tak sa na zimu nádrž nemusí vyčerpať. V podzemnej nádrži voda nikdy nezamrzne, pretože teplota v nádrži sa udržuje na vyššej teplote vplyvom vonkajšieho prostredia zeminy. K zamrznutiu môže dôjsť iba v rúrkach rozvodoch vody, pokiaľ sa nachádzajú tesne pod terénom.

Ako sa musím starať o čerpací systém Gardena v zimnom období?

Pokiaľ máte celý systém na zálievku záhrady v spáde do najnižšieho bodu, čo je nádrž, tak stačí pred zimou rozpojiť systém rýchlospojkou v nádrži a z celého systému vodu vypustiť.   


Pokiaľ ho nemáte v spáde do nádrže, odporúčame vodu zo systému napr. vyfúkať vzduchom z kompresora.

Môžem vyčerpať celú žumpu?

Áno môžete. Po 1 mesiaci od inštalácie sú už zarovnané okolité zemné tlaky pri sadaní zeminy a žumpu je možné celú vyčerpať.

Čo sa stane, keď dôjde voda v nádrži na vodu?

Nestane sa nič. Vy akurát v tej chvíli nebudete mať vodu k dispozícii na zalievanie záhrady. Preto odporúčame zvoliť dostatočnú veľkosť nádrže na vodu, aby ste sa nemuseli spoliehať na častejší dážď. Radi Vám aj v tomto prípade poradíme cez telefón alebo email. 

Pokiaľ dažďovou vodou aj splachujete, potom by ste mali mať v technickej miestnosti inštalovaný záložný systém automatického dopúšťania do nádrže. Tento systém sa pri nedostatku vody v nádrži prepne do režimu, kedy dodáva vodu do nádrže z radu, tzn. pitnú vodu. Takto systém funguje do doby, než sa pri dažďoch nádrž spätne naplní.

Ako často musím vyvážať žumpu?

Frekvencia vývozu žumpy je závislá od dvoch základných faktorov – od veľkosti samotnej žumpy a od množstva odpadových vôd. Množstvo odpadových vôd je potom dané hlavne počtom osôb, pričom sa počíta, že jedna osoba vyprodukuje za deň 100–120 l odpadových vôd. 

Pre príklad: Ak dom obývajú 4 osoby a každá z nich vyprodukuje denne priemerne 100 l odpadových vôd, tak žumpu s objemom 6 m³ naplníte už za 15 dní, zatiaľ čo žumpu s objemom 12 m³ naplníte až za 30 dní.

Radi Vám zavoláme

Neváhajte,pošlite nám svoje telefónne číslo a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Alebo nám napíšte e-mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhajte, odošlite nám svoju e‑mailovou adresu a  my Vám čo najskôr napíšeme.