Potrebujete pomôcť?
+421 903 573 090
(Pondelok - Piatok: 7.30–16.00)

Domová čistička BC4 OPTIMA SAM

Najmenšia a najpopulárnejšia čistička BioCleaner 4 OPTIMA výborne poslúži rodinám do 4 členov. Ovládanie ČOV zaisťuje riadiaca jednotka s možnosťou nastavenia 10tich programov s možnosťou manuálne spúšťaným sťahovaním plávajúcich nečistôt. Vďaka tomu ju môžete jednoducho nastaviť aj na víkendovú prevádzku.

Pohon čističky zaisťuje membránové vzduchové dúchadlo s minimálnou spotrebou elektrickej energie 0,86 kWh za deň a technologické usporiadanie čističky odpadových vôd zvláda nerovnomerné a prerušované nátoky (napríklad krátkodobé preťaženie).

Vďaka prednastaveným režimom chodu je tento typ čističky vhodný aj na chaty a chalupy. Samonosná konštrukcia zaistí, že na jej inštaláciu nie sú potrebné žiadne špeciálne stavebné prípravy. 

Čítať ďalej
Skladom
2 088,00 €
s DPH 20 %
1 740,00 € bez DPH
Varianty produktu:
Domová čistička BC4 BASIC SAM Skladom
1 872,00 € DPH 20 %
Domová čistička BC4 BASIC SAM "na kľúč" Dostupné ihneď
4 071,40 € DPH 20 %
Domová čistička BC6 BASIC SAM Skladom
2 160,00 € DPH 20 %
Zobraziť viac variant
Potrebujete pomôcť? - ilustrační obrázek
Potrebujete pomôcť?
+421 903 573 090 (Pondelok - Piatok: 7.30–16.00)
Dekorácia Dekorácia

Popis produktu

domová čistička odpadových vôd

Domová čistička BC4 OPTIMA SAM


Čistička odpadových vôd (ČOV) je zariadenie, zaisťujúce čistenie odpadových splaškových vôd na takú kvalitu, že je možné tieto vyčistené odpadové vody vypúšťať do vodného toku, dažďovej kanalizácie, vsakovať do podložia, popr. je možné použiť vodu na zálievku.  

Čistička ČOV BC4 OPTIMA je vyrobená z vysoko kvalitného polypropylénu a je určená na inštaláciu do väčšiny typov terénov. Jej konštrukcia je samonosná, takže ju pri inštalácii nemusíte obetónovávať a ušetríte tak čas a peniaze. 

Čistička odpadových vôd (ČOV) je tvorená valcovou vodotesnou plastovou nádržou s inštalovanou technologickou vstavbou. Jedná sa o podzemný objekt umiestnený v trávnatej ploche. Splaškové vody sú do ČOV privádzané gravitačnou splaškovou kanalizáciou. Výšku nádrže je možné individuálne upraviť pomocou nástavcov, a to s ohľadom na hĺbku nátokovej kanalizácie pod úrovňou terénu.Dúchadlo je obvykle umiestnené v pivnici, garáži alebo kotolni. Dúchadlo je s čističkou odpadových vôd (ČOV) spojené vzduchovou hadicou 3/4“, ktorá je vedená pod úrovňou terénu v plastovej chráničke. Vzdialenosť umiestnenia dúchadla od čističky je max. 10 m. V prípade umiestnenia čističky odpadových vôd (ČOV) vo väčšej vzdialenosti od objektu, je možné dúchadlo umiestniť do nadzemného dreveného stĺpika alebo do podzemnej plastovej schránky, ktorá je inštalovaná pri ČOV. 

K čističkám je možné priobjednať doplnky a príslušenstvo - zastropenie, nástavce, zariadenia na zrážanie fosforu P-LESS, atď.

domová čistička odpadových vôd

Technické parametre

Počet pripojených osôbEO2-4
Množstvo odpadových vôd za deň (Q24) m³/den0,6
Príkon pri zaťažení  W50
Max. energetická náročnosť kWh/den0,86
Hmotnosťkg150

Osadenie do terénu


Čistička odpadových vôd (ČOV) je určená na inštaláciu do pripraveného výkopu pod úroveň terénu. Hĺbka výkopu je závislá od hĺbky uloženia prítokovej kanalizácie. Na upravené dno sa prevedie betonáž armovaného podkladového betónu s hrúbkou min. 100 mm. Betón musí byť vyrovnaný a bez ostrých výstupkov. ČOV sa usadí na základovú dosku a vykoná sa jej ukotvenie betónovou kotvou. Po stuhnutí betónu obsypeme čističku štrkom alebo zeminou triedy C14 (hlinitopiesčitá, prirodzene vlhká, ľahnutá) s mernou hmotnosťou 1,7 t/m³. Postup zasypávania je uvedený v montážnom predpise. Čistička nie je dimenzovaná na prídavné zaťaženie napr. pojazdnými vozidlami a nie je určená do terénu s výskytom spodnej vody. V prípade uvažovaného pojazdu okolo ČOV alebo výskytu spodnej vody je nutné nádrž dostatočne staticky zaistiť obetónovaním. Ak hrozí výskyt spodnej vody v úrovni nad základovou betónovou doskou, je nevyhnutné vykonať stavebné úpravy (napríklad obetónovanie). Postup obetónovania je uvedený v montážnom predpise.

Legenda

 1. upravený terén  
 2. zásyp triedenou zeminou  
 3. základová betónová doska  
 4. terén  
 5. nátok DN 160  
 6. odtok DN 160  
 7. voliteľný nástavec

A (m)B (m)C (m)D (m)E (m)F (m)G (m)H (m)I (m)J (m)K (m)L (m)
1,420,52,851,201,101,150,50,12,41,70,4; 0,8
0,15


Napísali o produkte

5
„Na chatu jazdíme iba víkendovo, preto sme vybrali tento typ ČOV. Fungujeme viac ako rok, nemáme žiadne zlé skúsenosti. Ďakujeme za odporúčanie.“
BP
Bárdý Peter Fiľakovo
5
„Odporúčam. Pre rekreačný objekt, údajne najlepšia voľba.“
M
MA Šulekovo
5
„Drahší variant, ale kvalita cene zodpovedá, doprava úplne zadarmo.“
LM
Lucia Mikitas Drahovce
Celkové hodnotenie
5
3 recenzie

Prečo si zvoliť nás

Ilustračný obrázok inštalácie na kľúč
Naše inštalácie na kľúč
 • Doprava zadarmo
 • Výkopové práce v cene
 • Inštalácie a napájanie
Zobraziť viac
Dekorácia
Ilustračný obrázok zariadíme projekt
Doprava
 • Dopravu vyriešime za vás
 • Vlastný vozový park
 • Profesionálni vodiči
Zobraziť viac
Dekorácia
Radi Vám zavoláme

Neváhajte,pošlite nám svoje telefónne číslo a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Alebo nám napíšte e-mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhajte, odošlite nám svoju e‑mailovou adresu a  my Vám čo najskôr napíšeme.

Naše webové stránky a riadiace panely používajú soubory cookie. Pokračovaním súhlasíte s ich použitím. Zistite viac tu.