Potrebujete pomôcť?
+421 903 573 090
(Pondelok - Piatok: 7.30–16.00)

Voľba vhodnej plastovej nádrže či už na dažďovku alebo na splašky je technicky zložitá, ale dôležité rozhodnutie, ktoré má rozhodujúci vplyv na budúce radosti alebo starosti.

Zložitosť rozhodnutia vyplýva z množstva parametrov, ktoré treba vziať do úvahy. A veľa vplyvov nemožno jednoducho domyslieť. Väčšinou sa potom sústredíme len na cenu a tvrdenia dodávateľa.


Ale zjednodušme si to. Kameňom úrazu je spodná voda. Drvivá väčšina ponuky na trhu sú nádrže na inštaláciu „do suchého prostredia“ (to je do terénu bez výskytu spodnej vody, tvoreného dobre priepustnou zeminou, ktorou pretečie všetka dažďová voda bez hromadenia) – tie dodáva každý. K výskytu spodnej alebo dažďovej vody Vám potom spravidla poradia OBETÓNOVANIE celej nádrže alebo dvojplášťovú nádrž s betónovou výplňou plášťa.

Ak neberieme do úvahy dodatočné náklady, ktoré významne navýšia celú investíciu, sú tu skryté najmenej dve zákerné nástrahy: 

Po prvé – betón nerieši spodné vody komplexne, len znižuje namáhanie nádrže zvodnenou, teda pohyblivou zeminou, a pokiaľ nádrž nie je dostatočne dimenzovaná, dôjde k jej zborteniu aj napriek obetónovaniu len vplyvom priesaku vody z okolitého terénu; nie je teda férové ​​tvrdiť, že nádrž navrhnutá do suchého prostredia je po obetónovaní vhodná aj do terénu s výskytom vody, hoci krátkodobého.

Po druhé – „obetónovaním“ vzniká NOVÝ PRODUKT z hľadiska technického i legislatívneho, kde plastová nádrž je len súčasťou tohto nového produktu a ZÁRUKY za nový produkt nesiete VY, pokiaľ ste obetónovanie vykonali svojpomocne, alebo BAGRISTA či STAVEBNÁ FIRMA, ktorý inštaláciu a obetónovanie vykonal. Domôcť sa nápravy alebo náhrady prípadných škôd u výrobcu nádrže je potom veľmi zložité, ak nie nemožné. Podľa našich skúseností je nesmierne ťažké preukazovať, či škoda bola spôsobená nevhodnou konštrukciou nádrže, nedodržaním stavebných podmienok výrobcu alebo nevhodným vykonávaním inštalácie a betonáže. 

Alternatívou pre náročné prostredie môže byť aj obstaranie monolitickej betónovej nádrže. To však nezapadá do tematiky plastových nádrží a posúdenie výhod a nevýhod takého riešenia nechávame na investorovi.

Pokiaľ nechcete obetónovávať bežnú plastovú nádrž s neistým výsledkom alebo kúpiť celobetónový monolit, máme pre Vás riešenie. Na základe dlhoročných skúseností s výrobou a inštaláciou desiatok tisíc plastových nádrží sme pre našich zákazníkov vyvinuli nový rad plastových nádrží EXTREME line v podobe robustnej plastovej nádrže, riešenej technológiou STEELPLAST®, čo je unikátny a ucelený koncept spoločnosti SINEKO.

Ešte lepšie riešenie pre istotu výsledku a Vaše pohodlné používanie je naša dodávka NA KĽÚČ.


Pre úplnosť treba dodať, že problematika vody v teréne vôbec nie je okrajová. Podľa našich dlhoročných skúseností s výrobou a inštaláciou plastových nádrží vieme, že viac ako 80% obývaných lokalít v Českej republike vykazuje trvalú alebo aspoň prechodne zvýšenú hladinu spodnej vody alebo je zložená z vodonepriepustných zemín, ktoré spôsobujú prechodné nahromadenie dažďových vôd, schopných spôsobiť zrútenie alebo vyplavenie nevhodne zvolené nádrže.

Radi Vám zavoláme

Neváhajte,pošlite nám svoje telefónne číslo a my sa Vám čo najskôr ozveme.

Alebo nám napíšte e-mail.
Rádi Vám napíšeme

Neváhajte, odošlite nám svoju e‑mailovou adresu a  my Vám čo najskôr napíšeme.